Wielka Muzyczna Pomoc zagra dla Łucji

czwartek 18 maja 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 27 maja 2023
Gdzie: Tychy
Muzyka, zabytkowe samochody, pokazy iluzji, straży pożarnej, dmuchańce, malowanie buziek, strefa unihokeja i wiele innych atrakcji – a wszystko by wspomóc leczenie 5-letniej Łucji.

Wielka Muzyczna Pomoc to wydarzenie charytatywne, którego celem jest wsparcie chorych dzieci. W tym roku pomoc otrzyma 5-letnia Łucja Gliwka z Tychów, zmagająca się z problemami sercowymi. Dziewczynka jest po wielu operacjach, cierpi na niedowład prawej strony ciała i afazję. Zebrane środki podczas imprezy zostaną przekazane na jej leczenie oraz rehabilitację.

Fantastyczna zabawa pod Żyrafą

Wydarzenie to przede wszystkim muzyka. Na scenie wystąpią lokalni artyści, przedszkolaki, zespół Kluski i Leepy. Do tego pokazy taneczne, iluzji, trening piłki nożnej, zabytkowe samochody, strefa unihokeja, strzelnica oraz stoiska z rękodziełem. Mali fani straży pożarnej będą zachwyceni - zobaczą strażaków w akcji, wóz strażacki, jak również nauczą się udzielać pierwszej pomocy. Dzieciaki będą mogły poszaleć na dmuchańcach, pomalować buźki, zrobić kolorowe warkoczyki, wziąć udział w zajęciach z programowania czy też warsztatach pszczelarskich. Nie zabraknie małego co nieco m.in. grill, słodkie przekąski, dobra kawa i herbata.

Impreza odbędzie się 27 maja w godz. 13-19 w Parku Miejskim Solidarności (plac pod Żyrafą) w Tychach. Wejście jest darmowe. Jak podkreślają organizatorzy - „Warto mieć przy sobie gotówkę i wspomóc leczenie Łucji, wrzucając datki do skarbonki”. W razie niesprzyjających warunków pogodowych impreza zostanie przeniesiona do Mediateki (ul. Piłsudskiego16). Szczegóły wydarzenia znajdziecie na FB Wielkiej Muzycznej Pomocy.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem

Kolonie to czas odpoczynku, ale też bardzo ważne doświadczenie, które wpływa na rozwój dziecka, kształtuje jego charakter i samodzielność. Poznaj najważniejsze powody, dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie.

7 powodów, dla których warto wysłać dziecko na kolonie