Święto miasta z zabytkowymi pojazdami

wtorek 23 maja 2023
  • fot. mat. prasowe Miasto Chorzów
    fot. mat. prasowe Miasto Chorzów
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 27 maja 2023
Gdzie: Chorzów
5 dni zabawy w Chorzowie rozpocznie się od Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Klasyki zaprezentują się na terenie Szybu Prezydenta. Dla dzieci przygotowano minimiasteczko ruchu drogowego i dmuchańce.

Tegoroczne święto miasta rozpocznie impreza „I Chorzowski Klasyk - Zlot Pojazdów Zabytkowych". Ulicami miasta przejedzie parada zabytkowych samochodów i rajd turystyczny. Klasyki motoryzacji będą prezentowane na terenie wokół Szybu Prezydenta. Na miejscu nie zabraknie dodatkowych atrakcji: symulatora dachowania i zderzenia czołowego, pokazów pierwszej pomocy, ratownictwa technicznego, muzyki oraz pysznego jedzenia. Dzieciaki będą mogły poćwiczyć zasady ruchu drogowego w minimiasteczku czy też bawić się na dmuchańcach. Na scenie wystąpi Studio Artystyczne Banda Rabanda (godz. 18), a o godz. 21 rozpocznie się kino samochodowe.

I Chorzowski Klasyk - Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się 27 maja w godz. 13-21 na terenie wokół Szybu Prezydent w Chorzowie. O godz. 11 wyjazd z Kopleksu „Sztygarka” i przejazd przez miasto, o godz. 12 start rajdu turystycznego z Rynku w Chorzowie. Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia