Kolorowo, ekologicznie i sportowo podczas Parkowego Dnia Dziecka

piątek 26 maja 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 1 czerwca 2023
Gdzie: Bytom
Konkursy, zabawy, warsztaty taneczne, miasteczko zdrowia, eksplozja kolorów, malowanie buzi, dmuchane zamki i cukrowa wata – to tylko część atrakcji jakie przygotowano z okazji Dnia Dziecka w Bytomiu.

Parkowy Ekologiczny Dzień Dziecka to m.in. warsztaty ekologiczne, podczas których dzieci będą tworzyć biżuterię i ozdoby z recyklingu, zajęcia baletowe, hokejowe i piłkarskie oraz zabawy sprawnościowe. Dodatkowo występy artystyczne, eksplozja kolorów, pokazy sprzętu służb miejskich (policjanci, strażacy, ratownicy), dmuchańce, sensoryka dla najmłodszych, gry plenerowe i wiele innych atrakcji. Program imprezy jest naprawdę bogaty.

Miasteczko zdrowia i mobilny fryzjer

Na polanie piknikowej znajdzie się również miasteczko zdrowia (godz. 9.30-17) zorganizowane przez Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Na odwiedzających będą czekać konsultacje pediatryczne, dietetyczne, alergologiczne, a także zajęcia i zabawy. W godz.14-18 w parku pojawi mobilny salon fryzjerski, w którym długowłosi darczyńcy będą mogli podzielić się swoimi włosami w ramach charytatywnej akcji „Podziel się dzieciństwem”. Przekazane włosy trafią do tych najmłodszych, którzy własne utracili w wyniku różnych chorób.

Parkowy Ekologiczny Dzień Dziecka już 1 czerwca w godz. 9.30-18 w Amfiteatrze Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu. Wstęp wolny. Program imprezy znajdziecie na stronie UM Bytom lub Bytomskiego Centrum Kultury.

Kategoria: Wydarzenia