Dzień Dziecka z planszówkami i grami podwórkowymi

środa 31 maja 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB CIM
    fot. archiwum zdjęć FB CIM
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 1 czerwca 2023
Gdzie: Chorzów
Najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli zagrać w ponad 70 różnorodnych gier planszowych i spróbować swoich sił w grach podwórkowych. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Wstęp jest bezpłatny.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie przygotowało z okazji Dnia Dziecka wyjątkowa atrakcję. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom, ale jak podkreślają organizatorzy „Nikt nikomu w metrykę zaglądać nie będzie, liczy się stan ducha i gotowość do dobrej zabawy, w związku z czym udział wziąć mogą wszyscy, niezależnie od wieku”.

Planszówki lub podwórkowe gry z całego świata

Uczestnicy do wyboru będą mieć przeszło 70 gier planszowych. Oferta jest bogata i zróżnicowana. W bibliotece CIM są gry zręcznościowe, imprezowe, kooperacyjne, strategiczne czy karciane. Ponadto będzie można przetestować kilka gier podwórkowych. Wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane z materiałów recyklingowych, a inspiracją były gry popularne w różnych zakątkach świata. Dostępne będą m.in.: ogromny tor do gry w kapsle, jeu du gruyere - szwajcarska gra, w której należy przetransporotować kulkę z dołu planszy do góry, omijając wszelkie dziury, Ladder Golf - gra zręcznościowa, polegającą na rzucaniu bolami (połączonymi sznurkiem piłeczkami golfowymi) na ramkę.

Impreza odbędzie się 1 czerwca w godz. 16 – 21 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul. Dąbrowskiego 7) w Chorzowie. Udział jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia