Droniada – konkursy, pokazy i warsztaty dronowe

piątek 2 czerwca 2023
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
Kiedy: 
  • czwartek 1 czerwca 2023 - niedziela 4 czerwca 2023
Gdzie: Chorzów
Impreza to prawdziwy poligon technologiczny systemów bezzałogowych. W finale będzie można zobaczyć prezentacje dronów i robotów. To również konkursy dla dzieci i dorosłych, gra terenowa i ciekawe warsztaty.

W Parku Śląskim gości 10. edycja Droniady - poligonu systemów bezzałogowych i zarazem konkurs dla zespołów akademickich w misjach specjalnych z wykorzystaniem dronów.

Pokazy i warsztaty z dronami

Droniada jest wydarzeniem organizowanym z myślą o uczelniach wyższych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, samorządach oraz firmach zajmujących się technologiami bezzałogowymi. Wydarzenie podzielono na trzy części: Droniada Challenge by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa (konkurs technologiczny), Droniada Tech by Politechnika Śląska (konferencja o AI w dronach i robotyce) i finał - Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM. W finale 4 czerwca odwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę i pokazy dronów, robotów. To także konkursy dla dzieci i dorosłych, gra terenowa „Co widać z nieba" i Wielki Test Metropolitalny. Dla małych Einsteinów przygotowane zostaną niecodzienne warsztaty, gdzie drony będą odgrywały istotną rolę.

Wydarzenie odbywa się w dniach 1-4 czerwca na Polach Marsowych w Parku Śląskim i lotnisku Katowice-Muchowiec. Finał 4 czerwca na Polach Marsowych w Parku Śląskim. Wstęp bezpłatny.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie droniada.eu

Kategoria: Wydarzenia