Podniebne widowisko z kolorowymi balonami

wtorek 6 czerwca 2023
  • fot. mat. Radosław Kaźmierczak, Ars Cameralis Silesiae Superioris
    fot. mat. Radosław Kaźmierczak, Ars Cameralis Silesiae Superioris
Kiedy: 
  • piątek 23 czerwca 2023 - sobota 24 czerwca 2023
Gdzie: Tychy Pszczyna
W czerwcu niebo nad Śląskiem znów będzie gościć najlepsze załogi balonowe z Polski i Europy. Emocjonującym zawodom towarzyszyć będą m.in. koncerty Waglewski & Kasai oraz Czesław Śpiewa.

„In The Silesian Sky” - zawody balonów na ogrzane powietrze powracają na Śląsk. Latające statki zawalczą o puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Balony będzie można zobaczyć nad Tychami oraz Pszczyną. To właśnie tam odbędą się loty konkursowe, koncerty, nocne pokazy balonów.

Podniebna rywalizacja i muzyka

Podczas III Zawodów Balonowych odbędą się cztery loty. W ramach rywalizacji zawodnicy będą musieli przebyć wyznaczony dystans nie tylko jak najszybciej, ale też wykazać się zręcznością. Na końcu trasy na ziemi zostanie wyznaczony znak, a zadaniem zawodników będzie zrzucenie specjalnego markera (ciężarku ze wstążką) najbliżej tego punktu. W programie znalazły się również nocne pokazy balonowe i koncerty: Waglewski & Kasai (23 czerwca godz.20, Tychy), Skankan (25 czerwca godz. 17, Pszczyna) i Czesław Śpiewa (25 czerwca godz. 20, Pszczyna).

Wydarzenie rozpocznie się 23 czerwca o godz. 5 rano pierwszym lotem zawodniczy na terenie Parku Miejskiego Solidarności w Tychach. Drugi lot konkursowy o godz. 18.30, a nocny pokaz balonów o godz. 22. 24 czerwca impreza przeniesie się do Parku Zamkowego w Pszczynie. Loty konkursowe odbędą się o godz.: 5 i 19.30. Nocny pokaz balonów o godz. 21.30. Loty i pokazy balonowe odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Pełen plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na FB lub stronie Ars Cameralis Silesiae Superioris.

Zawody odbywają się w ramach obchodów Roku Wojciecha Korfantego oraz starań miasta Pszczyna o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Kategoria: Wydarzenia