Cudowna imprezka i urodziny Królika Karola

wtorek 13 czerwca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 21 czerwca 2023
Gdzie: Katowice
Kolorowe balony, dmuchanie świeczek, klaun który nauczy dzieciaki chichrania – tak pokrótce będą wyglądać warsztaty przed seansem „Najlepsze urodziny Królika Karola” w Światowidzie.

Kino Światowid przygotuje świetną imprezę. Przed seansem filmu „Najlepsze urodziny Królika Karola” dzieci wezmą udział w warsztatach, które poprowadzi Kinga Jaskólska-Pietrzyk – arteterapeutka. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat.

Warsztaty z oddechem i wesołymi minami

Na urodzinach nie może zabraknąć kolorowych balonów. Dlatego dzieci poćwiczą oddychanie, dmuchanie, chuchanie, głaskanie, uważność i odbijanie. Przyda się to do świeczek na torcie, do wdechów, ochów i achów na filmie. Klaun nauczy uczestników imprezy śmiania, chichrania i pokazywania wesołych min. Podczas spotkania będzie dużo ćwiczeń inhibicyjno-incytacyjnych (hamująco- pobudzających), które kształtują uwagę, pamięć i spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię i orientacje przestrzenną, a także pozytywnie wpływają na koncentrację uwagi i wyrabianie samokontroli. To również wspaniały sposób na pozbywanie się stanów napięcia i niepokoju.

Urodzinki w króliczej norce

Po warsztatach dzieci na dużym ekranie zobaczą animację „Najlepsze urodziny Królika Karola”. Bohater od dawna planował swoje 5. urodziny. Miało być spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego. Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Seans połączony z warsztatami już 21 czerwca o godz. 17 w Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 14 zł można zakupić online lub w kasie Kina. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa