134 powody do podróży

piątek 16 czerwca 2023
 • fot. archiwum zdjęć FB Kierunek GZM
  fot. archiwum zdjęć FB Kierunek GZM
 • fot. archiwum zdjęć FB Kierunek GZM
  fot. archiwum zdjęć FB Kierunek GZM
 • fot. archiwum zdjęć FB Kierunek GZM
  fot. archiwum zdjęć FB Kierunek GZM
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • sobota 1 lipca 2023 - niedziela 2 lipca 2023
Poznajcie setki fantastycznych miejsc Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Z okazji jej 6. urodzin czekają na Was mikrowyprawy, wydarzenia dla rodzin z dziećmi, kajaki, podróż trolejbusem i wiele innych wycieczek.

„Kierunek GZM” to święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W 41 miastach i gminach tworzących GZM na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje. Gospodarzem wydarzenia jest Będzin. To właśnie tu pierwszego dnia o wschodzie słońca (godz.4.36) będzie można zjeść śniadanie na Wzgórzu Zamkowym, wziąć udział w spływie kajakowym, pokazie kulinarnym prowadzonym przez Krzysztofa Bigusa – finalistę VII edycji programu „Masterchef” lub rodzinnym pikniku z inscenizacją historyczną „Śniadanie u Króla”.

Mikrowyprawy z muzyką, relaksujące lub sportowe

Święto to 133 mikrowyprawy po wszystkich gminach tworzących GZM. Będzie rekreacyjnie i aktywnie, romantycznie i rozważnie, czasem z przymrużeniem oka i zabawnie, a czasem bardzo serio. Bytom zachwyci pięknymi secesyjnymi kamienicami, w Zabrzu odwiedzający zajrzą za mury aresztu i fabryki organów, w Chorzowie za kulisy teatru, a w Gliwicach wypłyną w rejs statkiem. Zabytkowym Ikarusem będzie można kursować z Tarnowskich Gór, przez Świerklaniec, do lotniska, a w Rudzie Śląskiej poszukać śladów zaginionej Atlantydy z węgla. To zaledwie garstka propozycji.

134 powody do podróży znajdziecie na stronie Kierunek GZM. Wydarzenie odbędzie się 1-2 lipca. Na niektóre z wycieczek obowiązują zapisy. 1 i 2 lipca wszyscy uczestnicy święta GZM będą mogli jeździć za darmo komunikacją miejską. Bilet można pobrać tutaj.

Kategoria: Wydarzenia