Przygoda w kinie ze Smokiem Wawelskim lub Syrenką

wtorek 27 czerwca 2023
  • fot. mat. prasowe Kino Kosmo
    fot. mat. prasowe Kino Kosmo
  • fot. mat. prasowe Kino Kosmo
    fot. mat. prasowe Kino Kosmo
Kiedy: 
  • niedziela 2 lipca 2023
Gdzie: Katowice
Mamy dla Was dwie propozycje na niedzielne popołudnie z dziećmi. Dla najmłodszych seans z bajkami ze Studia Filmów Rysunkowych, a dla trochę starszych „Mała Syrenka” z warsztatami animacji poklatkowej.

Niezawodnym pomysłem na weekend z dzieckiem jest wyjście do kina. W katowickim Kinie Kosmos na najmłodszych będą czekać seanse połączone z atrakcjami.

Seans przyjazny sensorycznie i bajeczki

„Filmowe popołudnie dla dzieci: Podróżnicy” to animacje ze Studia Filmów Rysunkowych. Na dużym ekranie dzieci i ich rodzice zobaczą „Przygody Błękitnego Rycerzyka - Pierwsza wyprawa”, „Reksio przewodnik”, „Porwanie Baltazara Gąbki - Przez trzy morza”, „Bolek i Lolek na wakacjach - Przygoda w pustyni”. Seans skierowany jest do najmłodszych widzów (od 3. roku życia). Podczas projekcji światła na sali nie gasną całkowicie, dźwięk jest lekko przyciszony. Jest to idealna propozycja na pierwszą wizytę w kinie (po seansie można zgłosić się do kasy po pamiątkowy dyplom). W oczekiwaniu na „Filmowe popołudnie..." najmłodsi widzowie wraz z opiekunami będą mogli wsłuchać się w świat bajkowych postaci (godz. 14.30). Specjalnie na tę okazję pracownicy Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach wybiorą tytuły lubianych przez dzieci książek, które przeczytają słuchaczom edukatorzy Kina Kosmos.

Historia Małej Syrenki i warsztaty

W ramach cyklu „Rodzina w kinie" dzieci zobaczą „Małą Syrenkę”. To wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Roba Marshalla – aktorska wersja nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya. Historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki - najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów z pewnością zachwyci małych i dużych widzów. Po seansie odbędą się warsztaty animacji poklatkowej, podczas których dzieci poznają kulisy produkcji „Małej Syrenki” oraz spróbują swoich sił w stworzeniu filmu animowanego. Na warsztaty obowiązują zapisy (do 1 lipca do godz. 21) pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać: imiona i nazwiska opiekuna i dziecka, wiek dziecka oraz nazwę, termin i godzinę wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest podpisanie zgody na udostępnianie wizerunku oraz zakup biletu na poprzedzający je seans.

Filmy będziecie mogli zobaczyć już 2 lipca w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). „Filmowe popołudnie dla dzieci" o godz. 15, „Rodzina w kinie" o godz. 16. Bilety w cenie 8 zł (Filmowe popołudnie) i 16 zł („Mała Syrenka”) można zakupić online. Szczegóły seansów znajdziecie na filmowa.net

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa