Nie ma cwaniaka nad dziecko z trzepaka

wtorek 27 czerwca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 6 lipca 2023 - czwartek 24 sierpnia 2023
Gdzie: Sosnowiec
To cykl bezpłatnych warsztatów. W każdy czwartek wakacji dzieci będą poszukiwać skarbów, rozwiązywać szyfry, wezmą udział w warsztatach pszczelarskich, upcyclingowych lub stworzą „lotniczy” notatnik.

Lato w Pałacu Schoena zapowiada się bardzo ciekawie. Już 6 lipca rusza cykl bezpłatnych warsztatów i zabaw „Nie ma cwaniaka nad dziecko z trzepaka” dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Minispadochrony z papieru, podchody i łapacze słońca

Zajęcia będą nawiązywać tematycznie do wystaw odbywających się w Pałacu. Wśród atrakcji: poszukiwanie skarbów, rozwiązywanie szyfrów, tradycyjne żydowskie zabawy, warsztaty pszczelarskie, plastyczne i wiele innych. Na zajęciach powstaną m.in. ekologiczne łapacze słońca, „lotnicze” notatniki z papieru czerpanego i korona królowej Estery. W czasie kiedy dzieci będą świetnie się bawić pod fachową opieką animatorek, opiekunowie mogą zwiedzić wystawy i napić się pysznej kawy w muzealnej kawiarence.

Warsztaty będą odbywać się od 6 lipca do 24 sierpnia, w każdy czwartek o godz. 11 w parku przy Pałacu Schoena w Sosnowcu (ul. Chemiczna 12). Udział jest bezpłatny. Dokładny program znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa