Naucz się grać na ukulele lub poznaj język japoński

środa 28 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
    fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
    fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
    fot. archiwum zdjęć FB Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
Kiedy: 
  • wtorek 4 lipca 2023 - czwartek 31 sierpnia 2023
Gdzie: Żory
Wakacje pełne pomysłów, twórczych zajęć i rozwijające pasje - tak zapowiada się lato w Bibliotece w Żorach. Dzieci m.in. poćwiczą jogę, język angielski, zrobią koreańskie kosmetyki lub torby z makramy.

Dzieci, które spędzają wakacje w mieście nie będą się nudzić z Miejską Biblioteką Publiczną w Żorach. Przygotowano bogaty program bezpłatnych zajęć. Coś dla siebie znajdą również dorośli.

Poranki z jogą i zajęcia z babcią

W wybrane dni dzieci i dorośli będą mogli poćwiczyć jogę, odczarować tarota (zajęcia od 16. roku życia) lub nauczyć się grać na ukulele (od 7. roku życia, instrument można wypożyczyć). Dla dziadków i babć z wnukami przygotowano „Grajki czytajki” - międzypokoleniowe zabawy muzyczne inspirowane książkami. Do tego zajęcia otwarte z języka japońskiego, hiszpańskiego i angielskiego.

Kreatywna strefa dzieci i młodych

Najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych, sensorycznych, otworzą drzwi do świata magii, zrelaksują się podczas ćwiczeń z elementami jogi lub będą bawić się z książkami. Dla nastolatków (od 13. roku życia) przygotowano Tydzień Azjatycki, podczas którego powstaną m.in. koreańskie kosmetyki i japońskie przysmaki. Na zajęciach ecopower młodzież zrobi las w słoiku, torby z makramy i zmieni świat z TikTokiem. W każdą środę wśród atrakcji znajdą się planszówki, seans kinowy, mecz cybergaja, turniej Xbox lub układanie puzzli.

Bezpłatne zajęcia będą odbywać się do 31 sierpnia. Zapisy na wybrane warsztaty przyjmowane są telefonicznie 32 4344584 lub 32 4343197 wew. 20, mailowo: informacja@mbpzory.pl i osobiście w punkcie Recepcja-Informacja. Program zajęć znajdziecie na stronie Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach znajduje się przy ul. Rybnickiej 6-8.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa