Urodziny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

środa 28 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
    fot. archiwum zdjęć FB Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 30 czerwca 2023 - niedziela 2 lipca 2023
Gdzie: Koszęcin
Czeka na Was duża dawka dobrej muzyki i zabawy dla całej rodziny. Na scenie pojawią się m.in.: Lemon, Marcin Wyrostek, Kabaret Młodych Panów, Tulia. To również okazja do zobaczenia Miuosh x Zespół „Śląsk”.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny świętuje jubileusz 70-lecia. Z tej okazji w siedzibie zespołu odbędzie się wyjątkowy artystyczny piknik. Świętowanie potrwa aż trzy dni. Na plenerowej scenie wystąpią m.in. Tulia, Zazula, Lemon, Kabaret Młodych Panów, Marcin Wyrostek, zespół „Turnioki” oraz zespół „Vołosi”. Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zatytułowany „W pogoni za wiosną” odbędzie się 1 lipca (godz. 19). Niespodzianką urodzinową będzie możliwość zobaczenia na scenie głównej wyjątkowego projektu artystycznego Miuosh x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne” (2 lipca godz. 21.15), który doczekał się platynowej płyty.

Atrakcje dla najmłodszych

Nie zapomniano o dzieciach. W ciągu trzech dni pikniku nie zabraknie licznych atrakcji. Wśród nich: pokazy, oprowadzanie z kucykami, warsztaty rękodzielnicze i liczne konkursy. W parkowych alejkach będą czekać stoiska z upominkami i plenerowa kuchnia.

Piknik „Święto Śląska” odbędzie się w dniach 30 czerwca – 2 lipca w Koszęcinie przy ul. Zamkowej 3. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegółowy program znajdziecie na stronie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Kategoria: Wydarzenia