Wehikuł czasu z Ikarusami w roli głównej

niedziela 9 lipca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 16 lipca 2023
Gdzie: Katowice
Ikarusy na kilkadziesiąt lat wpisały się w krajobraz Śląska i Zagłębia. Z okazji ich 50. rocznicy w naszym regionie odbędzie się zlot. Uroczysta parada, piknik rodzinny i okazja do przejażdżki. Zerknijcie.

2023 rok to 50. rocznica dostawy pierwszych Ikarusów 260 do ówczesnego WPK Katowice. Autobusy te wraz ze swoimi przegubowymi odpowiednikami na kilkadziesiąt lat wpisały się w krajobraz Śląska i Zagłębia, rewolucjonizując komunikację miejską na obszarze dzisiejszej Metropolii.

Zlot zabytkowych autobusów

Z tej okazji będzie można cofnąć się w czasie podczas imprezy „50 lat autobusów Ikarus na Śląsku”. W programie uroczysta parada ulicami Katowic (godz. 12), piknik rodzinny z możliwością zwiedzania wystawionych autobusów (godz. 13-19). Dodatkowo z centrum Katowic, a terenem wydarzenia kursować będzie bezpłatna linia specjalna, obsługiwana autobusami Ikarus (szczegółowy rozkład jazdy na stronie).

Zlot zabytkowych autobusów odbędzie się 16 lipca w godz. 11-19 na Lotnisku Muchowiec w Katowicach. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa