Nadciąga burza intelektualna z hutniczymi łamigłówkami

środa 12 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa
Kiedy: 
  • niedziela 23 lipca 2023
  • niedziela 27 sierpnia 2023
Gdzie: Chorzów
Gry, quizy, ale też zadania kreatywne i rękodzielnicze – przekonacie się jak istotną rolę odgrywa stal! To również świetna okazja, aby zobaczyć „Królestwo Żelaza”.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie przygotowało gry, quizy, zadania, misje, ale też zadania kreatywne, rękodzielnicze i twórcze – wszystko to by uświadomić odwiedzającym jak istotną rolę we współczesnym świecie odgrywa stal. Na warsztatach dla rodzin z dziećmi będzie można zbudować superbohatera z elementów metalowych, a w krainie wygasłych wulkanów wziąć udział w zajęciach plastyczno-wybuchowych. „Zimno, ciepło, cieplej!” pobawicie się podczas gry terenowej. Wizytę w Muzeum możecie połączyć ze zwiedzaniem.

Hutnicze łamigłówki odbędą się 23 lipca i 27 sierpnia w godz. 13-18 w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Bilety w cenie 15 zł można zakupić online. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 6 lat. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem