Kino przyjazne sensorycznie z wikingiem Tappi

środa 19 lipca 2023
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
Kiedy: 
  • środa 26 lipca 2023
Gdzie: Katowice
Znacie książki o dzielnym wikingu Tappim? Jego przygody możecie również zobaczyć w wakacje w Kinie Światowid. Podczas sensu ograniczone zostaną bodźce, aby nie rozpraszać dzieci.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach mogą obejrzeć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi. Dzięki takim seansom kino jest dostępne dla wszystkich, a różne formy niepełnosprawności nie ograniczają miłośników kina.

Magiczny świat, smoki i skrzaty

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Serial animowany „Wiking Tappi” (zestaw nr 2) będziecie mogli zobaczyć 26 lipca o godz. 17 w Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 14 zł można zakupić online. Informację znajdziecie na stronie Kina.

Kategoria: Wydarzenia