MopsikoBus ruszył w miasto

czwartek 20 lipca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 24 lipca 2023 - poniedziałek 28 sierpnia 2023
Gdzie: Sosnowiec
Z myślą o dzieciakach, które nie wyjeżdżają poza miasto, w trasę w Sosnowcu wyruszył MopsikoBus. Wspólne zabawy, konkursy z nagrodami, poczęstunek, zabawy edukacyjne – zapowiada się ciekawie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu ponownie wypuszcza w trasę „Podwórkowy MopsikoBus”. Projekt powstał przy współpracy m.in. z Teatrem Zagłębia. W te wakacje odbędzie się 7 imprez plenerowych dla dzieci i młodzieży w różnych dzielnicach miasta. Część z nich już za nami, ale sprawdźcie, gdzie jeszcze będzie można spotkać zabytkowy autobus.

Warsztaty teatralne, spotkania ze strażakami i zabawa

W różne dzielnice miasta autobus przywiezie animatorów, którzy zachęcą dzieci do aktywnej i kreatywnej zabawy. Wśród atrakcji: animacje, warsztaty teatralne, konkursy z nagrodami, spotkania ze strażakami i policjantami, zajęcia sportowe, poczęstunek, zabawy edukacyjne. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł zwiedzić zabytkowy autobus.

„Podwórkowy MopsikoBus” odwiedzi: 24 lipca plac zabaw na Niwce, 7 sierpnia park w Klimontowie, 21 sierpnia park w Milowicach i 28 sierpnia park w Kazimierzu w Sosnowcu. Zabawy będą odbywać się w godz. 12-15. Udział jest bezpłatny. Dokładny rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa