Reakcja Słowiańska opanuje Zagłębie

czwartek 10 sierpnia 2023
  • Na scenie wystąpi m.in. Laboratorium Pieśni – Song Laboratory  (fot. archiwum zdjęć Fb Reakcja Słowiańska)
    Na scenie wystąpi m.in. Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (fot. archiwum zdjęć Fb Reakcja Słowiańska)
  • Wstęp na imprezę jest bezpłatny  (fot. mat. organiazatora)
    Wstęp na imprezę jest bezpłatny (fot. mat. organiazatora)
Kiedy: 
  • piątek 11 sierpnia 2023 - niedziela 13 sierpnia 2023
Gdzie: Sosnowiec
Koncerty, warsztaty, prelekcje, gra terenowa śladami słowiańskich mitów i istot magicznych, rękodzielnicy, rekonstrukcja historyczna – tak zapowiada się pierwsza edycja festiwalu muzyczno-kulturowego „Reakcja Słowiańska".

Część muzyczna festiwalu odbędzie się w piątek i sobotę. To aż 8 koncertów znanych i nagradzanych zespołów folkowych, folkrockowych i folkmetalowych, w tym skład znany z tworzenia muzyki do gry Wiedźmin 3 – zespół Percival. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również zobaczyć turniej zapasów i walk, odwiedzić osadę wojów czy też spróbować swoich sił w rzucie toporem. W niedzielę organizatorzy zachęcają do rodzinnej aktywności, ponieważ oprócz warsztatów i prelekcji przygotowali gry terenowe śladami słowiańskich mitów i istot magicznych. Przez cały festiwal będzie można zakupić rękodzieło na targowisku rzemieślniczym.

Festiwal Reakcja Słowiańska" odbędzie się w dnia 11-13 sierpnia w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu. W piątek w godz. 12-22.30, w sobotę w godz. 10-22.30 i w niedzielę w godz. 9-18. Wstęp wolny. Dokładny program festiwalu znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia