Bajkoteka z kultowymi animacjami PRL-u

piątek 11 sierpnia 2023
  • Kultowe Bajki PRL-u można oglądać w tyskiej Mediatece (fot. archiwum zdjęć MBP Tychy)
    Kultowe Bajki PRL-u można oglądać w tyskiej Mediatece (fot. archiwum zdjęć MBP Tychy)
Kiedy: 
  • środa 16 sierpnia 2023
  • środa 23 sierpnia 2023
  • środa 30 sierpnia 2023
Gdzie: Tychy
Zapowiada się sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa, w którą możecie zabrać swoje pociechy. Dzieciaki zobaczą co oglądali dziadkowie, rodzice podczas „Wieczorynki”. Czekają na Was bajki, które uczyły, fascynowały i często rozśmieszały do łez.

Wakacyjna Bajkoteka w tyskiej Mediatece przeniesie dzieci, rodziców, dziadków do czasów PRL-u, kiedy na ekranie gościła „Wieczorynka”. 16 sierpnia widzowie zobaczą serial animowany, który powstał w latach 1971–1973 według scenariusza utalentowanego Władysława Nehrebeckiego. Ten ujmujący telewizyjny serial zabierze młodych widzów w fascynujące przygody, pełne uśmiechu, emocji sympatycznego misia i jego właścicielki, Agnieszki. 23 sierpnia Bolek i Lolek wyruszą w rejs statkiem, lot balonem czy przejażdżkę na słoniu. Na zakończenie wakacji – 30 sierpnia adaptacja komiksu Kornela Makuszyńskiego oraz Mariana Walentynowicza. Co takiego robił koziołek, że rozbawiał wszystkie polskie rodziny w PRL-u? Szukał Pacanowa, przeżywając przy tym różne śmieszne przygody.

Bajki będzie można obejrzeć 16, 23 i 30 sierpnia o godz. 16 w Bibliotece Głównej (al. Piłsudskiego 16) w Tychach. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie Biblioteki.

Kategoria: Wydarzenia