O zbożach, chlebie i ziołach w skansenie

poniedziałek 14 sierpnia 2023
  • Impreza dożynkowa w skansenie to m.in. ekspozycja zielarki (fot. mat. organizatora)
    Impreza dożynkowa w skansenie to m.in. ekspozycja zielarki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 20 sierpnia 2023
Gdzie: Chorzów
Obrzędy z regionu, warsztaty, zwiedzanie oraz kiermasz – tak zapowiada się impreza w chorzowskim w skansenie nawiązującą do tradycji dożynkowych. Nie zabraknie pysznych podpłomyków robionych ze świeżo zmielonej mąki.

Impreza „O zbożach, chlebie i ziołach” to przedstawienie obrzędu dożynkowego, które zaprezentuje zespół folklorystyczny Bojszowianie. Wśród warsztatów: ekspozycja zielarki z quizem dla najmłodszych, robienie podpłomyków, tworzenie zielników, kotylionów dożynkowych czy też kwiatów z bibuły. Odpłatne odbędą się warsztaty tworzenia biżuterii z użyciem suszonych kwiatów. Uczestnicy dożynek zwiedzą również Młyn z Imielina oraz wejdą do środka wiatraka z Grzawy.

Tradycyjne przysmaki i rękodzieło

Nie zabraknie suto zastawionych stołów, o to zadbają panie z kół gospodyń z Rajczy i Stolarzowic. Na ich stoiskach będzie można nabyć potrawy i smakołyki przygotowane w tradycyjny sposób. Impreza to także kiermasz z rękodziełem, ziołami, miodami.

Impreza odbędzie się 20 sierpnia w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25). Początek wydarzenia o godz. 13. Bilety są w cenie: 20 zł – normalny, 12 zł – ulgowy. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia