Kocia joga, smoczy plener i mnóstwo czytelniczych atrakcji

poniedziałek 14 sierpnia 2023
  • Festiwal to spotkania z autorami książek dla dzieci (fot. mat. archiwum zdjęć organizatora)
    Festiwal to spotkania z autorami książek dla dzieci (fot. mat. archiwum zdjęć organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 25 sierpnia 2023 - niedziela 27 sierpnia 2023
Gdzie: Katowice
„Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki” zawita na Śląsk. W programie spotkania m.in. z Wojciechem Widłakiem, Aleksandrą Krzanowską czy też Joanną Rusinek. Do tego ciekawe warsztaty i dobra zabawa.

To jedna z największych imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci. W tym roku festiwalowe atrakcje w Katowicach będzie można znaleźć w: Muzeum Śląskim, Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Rondzie Sztuki, Siedzibie ING Banku Śląskiego oraz Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia.

Spotkania autorskie i warsztaty

Obecność swoją podczas 5. edycji Festiwalu potwierdzili znakomici twórcy i twórczynie książek dla dzieci. Będzie można spotkać Wojciecha Widłaka, Aleksandrę Krzanowską, Joannę Rusinek, Pawła Beręsewicza, Barbarę Sadurską, Marcina Minora, Agatę Romaniuk, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Jak co roku nie zabraknie warsztatów. Dzieciaki wezmą udział m.in. w wyplataniu papierowej wikliny, w kociej jodze, zajęciach plastycznych, bajkoterapeutycznych i wielu innych. Dla dzieci wysoko wrażliwych dedykowane są zajęcia z Panem Poetą. Festiwal zakończy się premierowym koncertem „Przyjaciel, którego nie było” - muzyczną adaptacją książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Koncert odbędzie się w sali kameralnej NOSPR-u.

„Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki” potrwa od 25 do 27 sierpnia w Katowicach. Dokładny program znajdziecie na stronie Festiwalu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy, które wystartowały 4 sierpnia.

Kategoria: Wydarzenia