Wakacyjna aura na dinozaura

środa 16 sierpnia 2023
  • Warsztaty „Aura na dinozaura” prowadzone będą w formie quizu (fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
    Warsztaty „Aura na dinozaura” prowadzone będą w formie quizu (fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
  • Na zajęcia obowiązują zapisy (fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
    Na zajęcia obowiązują zapisy (fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
Kiedy: 
  • sobota 19 sierpnia 2023
Gdzie: Bytom
Wielu z nas interesuje się dinozaurami, ale to, co sobie na ich temat wyobrażamy, często nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Jak to było naprawdę? Przekonacie się już niebawem na muzealnych zajęciach w Bytomiu.

Spotkanie z dinozaurami odbędzie się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu w ramach „Wakacji pod chmurką”. To cykl warsztatów dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które odbywają się w każdą środę i sobotę o godz. 12. Podczas zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę z różnych dziedzin i jednocześnie wykonują atrakcyjną pracę ćwicząc swoje zdolności manualne.

Fascynujący świat prehistorycznych gadów

Warsztaty „Aura na dinozaura” prowadzone będą w formie quizu, podczas którego dzieci zweryfikują swoją wiedzę o tych pasjonujących istotach. Kiedy żyły? Jakie miały ubarwienie? Czym były pokryte? A przede wszystkim kto jest, a kto nie jest dinozaurem – to tylko niektóre z pytań, na które znajdą odpowiedzi. Na zakończenie wykonają własne, przestrzenne dinozaury z papieru: do wyboru będą aż 3 gatunki. Czy znajdzie się wśród nich wasz ulubiony dinozaur?

Tego dowiecie się 19 sierpnia o godz. 12 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2). Bilety są w cenie 14 zł. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji pod numerem telefonu:32 2818294 w. 127 (od poniedziałku do piątku). Więcej informacji znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia