Nadmorski klimat, szanty i zabawa

środa 16 sierpnia 2023
  • Festiwal to również atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB Port Pieśni Pracy)
    Festiwal to również atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB Port Pieśni Pracy)
  • Publiczność posłucha najlepszych zespołów szantowych z całego kraju, a nawet z zagranicy (fot. mat. organizatora)
    Publiczność posłucha najlepszych zespołów szantowych z całego kraju, a nawet z zagranicy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 18 sierpnia 2023 - niedziela 20 sierpnia 2023
Gdzie: Tychy
Na trzy dni Tychy zamienią się w miasto portowe, a wszystko za sprawą Festiwalu Szantowego Portu Pieśni Pracy. Nie zapomniano o najmłodszych – dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach żeglarskich.

Festiwal Szantowy Portu Pieśni Pracy to wydarzenie dla całych rodzin. Koncertowanie potrwa trzy dni i odbędzie się na trzech scenach (Pub Pod Browarem ul. Katowicka 9, Dzika Plaża Paprocany, Mediateka ul. Piłsudskiego 16). Publiczność posłucha najlepszych zespołów szantowych z całego kraju, a nawet z zagranicy. Na scenie pojawią się m.in.: Atlantyda, Perły i Łotry, Trzecia Miłość, Old Marinners, Pressgang Mutiny. Na uwagę zasługują koncerty Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny” z Gdyni, w którego skład wchodzi grupa 30 mężczyzn, a także musical szantowy „Captain WHO” (od 12. roku życia).

Ahoj przygodo!

Najmłodsi wyruszą do świata wilków morskich dzięki animacjom. Spróbują swoich sił w wiązaniu lin i zabawach żeglarskich, zobaczyć z bliska żeglarskie akcesoria i kto wie, może uda im się wejść na pokład jachtu. Festiwal odwiedzi także Neptun, a dla najmłodszych zagra zespół Klang (19 sierpnia godz. 14, Dzika Plaża Paprocany).

Festiwal Szantowy potrwa od 18 do 20 sierpnia w Tychach. Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb. Wstęp wolny, za wyjątkiem koncertu w Mediatece 20 sierpnia (wejściówki są w cenie 25 zł).

Kategoria: Wydarzenia