Muzyka i sztuka dla całej rodziny

czwartek 17 sierpnia 2023
  • Impreza to darmowy piknik i koncerty (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie)
    Impreza to darmowy piknik i koncerty (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie)
  • W programie dla dzieci warsztaty (fot. mat. organizatora)
    W programie dla dzieci warsztaty (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 19 sierpnia 2023
Gdzie: Katowice
Muzyczny piknik rodzinny z okazji 150. urodzin Wojciecha Korfantego będzie gościć w Muzeum Śląskim. W programie animacje dla dzieci, dźwiękowe laboratorium dla dorosłych, warsztaty gordonowskie, koncerty.

„Muzeum Wy Dźwięki” - to darmowy piknik oraz popołudniowe koncerty w plenerze przy Muzeum Śląskim. Co przygotowano? Na odwiedzających czeka instalacja dźwiękowa i koncert Michała Świebody, „Jazzowe historie miejskie” Marka Pospieszalskiego TRIO, „Improwizowany pejzaż dźwiękowy industrialnego Śląska: Miasto Masa Maszyna” Piotra Ceglarka, Jana Dybały. Dla dzieci animacje prowadzone przez Bajkę Pana Kleksa, warsztaty urbanistyczno-muzyczne z wykorzystaniem Playtroniki (obowiązują zapisy), a dla rodziców z maluchami warsztaty gordonowskie. Dorośli będą mogli wziąć udział w dźwiękowym laboratorium.

Piknik odbędzie się 19 sierpnia w godz. 14-18 na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). W dniu wydarzenia wstęp do Muzeum jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia