Na książęcym dworze – średniowieczne opowieści

wtorek 22 sierpnia 2023
  • Na zajęciach dzieci wcielą się w rolę księżniczek i rycerzy  (fot. Klara Puzon, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
    Na zajęciach dzieci wcielą się w rolę księżniczek i rycerzy (fot. Klara Puzon, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
  • Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
    Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)
Kiedy: 
  • środa 23 sierpnia 2023
  • sobota 26 sierpnia 2023
Gdzie: Bytom
Kto z nas nie chciałby choć na jeden dzień stać się księżniczką albo rycerzem? Ale czy ich życie było naprawdę tak wspaniałe i ciekawe jak to sobie wyobrażamy? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie podczas zajęć w Muzeum Górnośląskim.

Warsztaty „Na książęcym dworze – średniowieczne opowieści” odbędą się w ramach „Wakacji pod chmurką". To cykl warsztatów dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, w których mogą uczestniczyć w każdą środę i sobotę o godz. 12 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Podczas zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę z różnych dziedzin i jednocześnie wykonują atrakcyjną pracę ćwicząc swoje zdolności manualne.

Średniowieczny bal

Na najbliższych warsztatach dzieci dowiedzą się w jaki sposób ludzie na średniowiecznym dworze spędzali dnie, czym się zajmowali i czy wszystko było im wolno. Poznają obyczaje i rozrywki oraz przekonają się czy ich życie choć w najmniejszym stopniu przypominało nasze. Na teorii się nie skończy, zajęcia to również okazja aby poczuć się jak na średniowiecznym balu. Dzieci wcielą się w rolę księżniczek i rycerzy. Pomocny w tym będzie prosty taniec, który na dwór przeniknął z kultury ludowej i miał być zabawą i oderwaniem od sztywnej kultury dworskiej. Kto zatem chętny do tańca?

Warsztaty odbędą się 23 i 26 sierpnia o godz. 12 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (plac Jana III Sobieskiego 2). Koszt 14 zł od uczestnika. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji 322818294 w. 127 (od poniedziałku do piątku). Więcej informacji znajdziecie na stronie www.muzeum.bytom.pl.

Kategoria: Wydarzenia