Świętowanie z Boney M. i Agnieszką Chylińską

poniedziałek 28 sierpnia 2023
  • Koncert otwarcia to występ Bony M. (fot. mat. organizatora)
    Koncert otwarcia to występ Bony M. (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 1 września 2023 - niedziela 3 września 2023
Dni Bielska-Białej zapowiadają się bardzo ciekawie. Będzie można bawić się na koncertach m.in. Boney M., Agnieszki Chylińskiej, piosenek Kory Jackowskiej. To również liczne warsztaty, wystawy i pokaz mody z lat 70.

Tegoroczne Dni Bielska-Białej potrwają aż 3 dni. Motywem przewodnim będą lata 70., dlatego organizatorzy proszą, aby uczestnicy przybyli (zwłaszcza 1 września) na imprezy w strojach nawiązujących do ówczesnej mody. Świętowanie rozpocznie się 1 września kolorową paradą międzypokoleniową z Placu Bolesława Chrobrego na Plac Ratuszowy. Tego samego dnia o godz. 18 w Parku Słowackiego odbędzie się widowisko uliczne „Tyle mody w całym mieście” - pokaz z elementami tańca i teatru przy piosenkach z lat 70. O godz.20 na Placu Wojska Polskiego zagra Bony M. Następnie zabawa przeniesie się na Rynek, gdzie odbędzie się dyskoteka.

Sobota w Mieście Kwiatów

Drugi dzień rozpocznie się od warsztatów ekologicznych i spaceru przyrodniczego z przewodnikiem. Najmłodszym spodoba się BajkoFun – park rozrywki na łące za Książnicą Beskidzką. Wśród atrakcji: animacje, dmuchańce, figloraj, pokaz baniek mydlanych, balonikowe zwierzątka, zabawy z chustą animacyjną, tańce oraz gry i zabawy. W sobotę odbędą się również liczne wernisaże, spotkanie autorskie z Marią Peszek, Narodowe Czytanie. Całość zakończy występ Agnieszki Chylińskiej (godz. 20).

Niedziela w Boskim BB

W programie ostatniego dnia m.in. słuchowisko plenerowe, piknik z kFiatem, kraina animacji z Bajkową Rodziną czy też koncert organowy. Na zakończenie zaplanowano koncert piosenek Kory Jackowskiej „Boskie BB” (godz. 20) przed Teatrem Polskim. Artyści Teatru Polskiego i Bielska Orkiestra Kameralna zabiorą publiczność w muzyczną podróż z przebojami niezapomnianej Kory. Dni Bielska-Białej to także imprezy towarzyszące, jak turniej gier planszowych, dzień otwarty Cavatina Hall czy też „Mecz miłości do Bielska-Białej”.

Dni Bielska-Białej potrwają od 1 do 3 września. Dokładny program znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie miasta.

Kategoria: Wydarzenia