Tany dla dziecka, taty i mamy - taneczne warsztaty rodzinne

piątek 1 września 2023
 • Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-8 lat i ich rodziców (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
  Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-8 lat i ich rodziców (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
 • Zadania ruchowe będą uniwersalne (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
  Zadania ruchowe będą uniwersalne (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
 • Ćwiczenia będą miały charakter polisensoryczny (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
  Ćwiczenia będą miały charakter polisensoryczny (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
 • Na warsztatach najważniejsze będą wzajemne relacje rodzic-dziecko (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
  Na warsztatach najważniejsze będą wzajemne relacje rodzic-dziecko (fot. A. Staszczyk Katowice Miasto Ogrodów)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
 • niedziela 3 września 2023 - niedziela 26 listopada 2023
Gdzie: Katowice
Już 3 września rozpocznie się kolejna część cyklu warsztatów tanecznych wspierających integrację dzieci i rodziców. Polisensoryczne, taneczne ćwiczenia, nauka choreografii, relaksacja, ale przede wszystkim wspaniała, wspólna zabawa – to elementy przemawiające za tym, by wziąć udział w spotkaniach.

„Tany dla dziecka, taty i mamy” to taneczne warsztaty rodzinne programu Przestrzenie Sztuki Taniec – Katowice. Odbywać się będą od 3 września do 26 listopada w każdą niedzielę w Katowicach Mieście Ogrodów. Skierowane są do dzieci w wieku 3-8 lat i ich rodziców/opiekunów.

Muzyka klasyczna, zabawa i relaks

Na warsztatach najważniejsze będą wzajemne relacje rodzic-dziecko, oparte na partnerstwie i równym zaangażowaniu. Zadania ruchowe będą uniwersalne, a ich intensywność, szybkość i siła będą dostosowywane do poziomu rozwoju psychofizycznego wszystkich uczestników. Podczas zajęć dominować będą autorskie utwory instrumentalne oraz muzyka klasyczna. Każde spotkanie będzie rozpoczynać się od rozgrzewki (rozbiegówka i rozciąganie), następnie będzie czas na taneczne ćwiczenia integracyjno-rozwojowe i naukę choreografii. Na koniec - relaksacja. Warto podkreślić, że ćwiczenia będą miały charakter polisensoryczny, a zajęciom towarzyszyć będzie motyw przewodni w postaci konkretnego przedmiotu – na każdym spotkaniu inny. Zajęcia poprowadzi Sara Solorz - aktorka, tancerka, edukatorka dzieci i młodzieży, instruktorka zajęć artystycznych z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem.

Spotkania pt. „Tany dla dziecka, taty i mamy” odbywać się będą: 3, 10, 17, 24 września, 1, 8, 15, 22, 29 października oraz 5, 19 i 26 listopada, zawsze o godz. 16 w sali nr 211 Katowic Miasta Ogrodów (Plac Sejmu Śląskiego 2). Za udział w wydarzeniu opiekunowie zapłacą 10 zł lub 5 zł - z Katowicką Kartą Mieszkańca. Dzieci mają wstęp bezpłatny. Bilety dostępne są na stronie miasto-ogrodow.interticket.pl. Więcej informacji znajdziecie tutaj

Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Wydarzenie objęte zostało patronatem portalu SilesiaDzieci.pl.

Kategoria: Wydarzenia