Warsztaty etnodizajnu dla dzieci

środa 6 września 2023
  • Dzieci na zajęciach zaprojektują własny etnoprzedmiot i stworzą niepowtarzalne dzieło (fot. mat. Klara Puzon Muzeum Górnośląskie Bytom)
    Dzieci na zajęciach zaprojektują własny etnoprzedmiot i stworzą niepowtarzalne dzieło (fot. mat. Klara Puzon Muzeum Górnośląskie Bytom)
  • Cykl warsztatów adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
    Cykl warsztatów adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2023
Gdzie: Bytom
Inspiracją do działań będą stroje naszych prababek. Efekt - powstaną niepowtarzalne podkładki pod kubek łączące nowoczesne dizajnerskie trendy oraz śląskiego ducha. Dzieciaki spędzą twórczo czas, a przy tym będą świetnie się bawić.

Robiący coraz bardziej zawrotną karierę etnodizajn to nurt we wzornictwie zestawiający elementy ludowe i rękodzieło ze współczesnymi trendami. Artyści i graficy coraz częściej sięgają w swoich inspiracjach do źródeł kultury ludowej, by tam znaleźć niepowtarzalne, oryginalne wzory do swoich prac. W ten sposób może powstać niemal wszystko – biżuteria, ubrania, meble, a nawet całe budynki.

Folklor z pomysłem

Podczas warsztatów w Muzeum Górnośląskim dzieci nauczą się patrzeć na otaczające nas rzeczy w nowy, kreatywny sposób. Uczestnicy przyjrzą się uważnie strojom naszych prababek w poszukiwaniu inspiracji do zaprojektowania własnych etnoprzedmiotów oraz stworzą niepowtarzane dzieła. Wykonane własnoręcznie podkładki pod szklankę czy kubek będą niewątpliwie ozdobą każdego stołu lub biurka. Sprawdzą się też jako upominek dla najbliższych. Sobotni cykl warsztatów adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Zajęcia odbędą się 9 września o godz. 12.30 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2). Zapisy na zajęcia odbywają się w Dziale Edukacji pod numerem telefonu: 322818294 w.127 (od poniedziałku do piątku). Koszt 14 zł od uczestnika. Więcej informacji znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia