Wspomnienie Szymborskiej z Rusinkiem i Głowacką

piątek 8 września 2023
  • Wydarzenie to również inauguracja II edycji „Spotkań OKOŁOliterackich” (fot. mat. organizatora)
    Wydarzenie to również inauguracja II edycji „Spotkań OKOŁOliterackich” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 19 września 2023
Gdzie: Sosnowiec
Wyjątkowe spotkanie z twórczością Wisławy Szymborskiej. Wiersze noblistki odczytane zostaną przez ceniona anglistkę Agnieszkę Głowacką oraz byłego sekretarza poetki Michała Rusinka. Wstęp wolny.

„100 lat z Szymborską – wspomnienie twórczości” to spotkanie zorganizowane przez Zagłębiowską Mediatekę oraz Fundację Nie Będziesz Szła Sama. Wydarzenie to również inauguracja II edycji „Spotkań OKOŁOliterackich”, które mają na celu podniesienie świadomości kulturowej w społeczeństwie.

Spotkanie z poezją Szymborskiej

Wiersze noblistki odczytane zostaną przez cenioną anglistkę Agnieszkę Głowacką - wieloletnią dyrektorkę szkoły językowej oraz byłego sekretarza poetki oraz prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michała Rusinka. Wiersze będą zaprezentowane w językach polskim i angielskim, przypominając o uniwersalnym aspekcie tej twórczości, która zakorzeniła się, w sposób niepodważalny w kulturowym dziedzictwie XX wieku.

Wspomnienie twórczości Wisławy Szymborskiej odbędzie się 19 września o godz. 17 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie Mediateki.

Inne wydarzenia odbywające się w tym mieście znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia