Warsztaty, zabawy, teatr oraz spotkanie z bacami i ich owcami

poniedziałek 11 września 2023
  • Impreza rozpocznie się przedstawieniem Lufcika na Korbkę (fot. archiwum zdjęć Fb Lufcik na Korbkę)
    Impreza rozpocznie się przedstawieniem Lufcika na Korbkę (fot. archiwum zdjęć Fb Lufcik na Korbkę)
  • Od godz. 16 będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach (fot. mat. organizatora)
    Od godz. 16 będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 14 września 2023
Gdzie: Jaworzynka
Zapowiada się ciekawy dzień z kulturą, rękodziełem i tradycją beskidzką. Zobaczycie spektakl teatru Lufcik na Korbkę, nauczycie się heklować czy też posłuchacie gawęd o Beskidach. Wstęp wolny.

„Wełno, wełenko...” to wydarzenie przybliżające kulturę beskidzką. Organizatorami jest fundacja W To Mi Graj i kolektyw artystyczny Lufcik na Korbkę. Impreza rozpocznie się o godz. 10 przedstawieniem „Kapka zimy jesienią. O cliwym gaździe i Owieczce Byrce”. Od godz. 16 odbędą się warsztaty związane z obróbką wełny, heklowaniem, tkaniem, filcowaniem. Będzie można posłuchać gawęd o Beskidach, a także spotkać się z bacami i ich owcami.

Wydarzenie odbędzie się 14 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na FB Lufcik na Korbkę

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem