Skomplikowany świat oczami nastolatka - wystawa w Zamku Sieleckim

piątek 15 września 2023
  • Wystawę będzie można oglądać do 17 grudnia (fot. mat. Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki)
    Wystawę będzie można oglądać do 17 grudnia (fot. mat. Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki)
Kiedy: 
  • piątek 15 września 2023 - niedziela 17 grudnia 2023
Gdzie: Sosnowiec
Wystawa „Mamo, Tato To Ja. Świat nastolatka” przybliża problemy, z którymi borykają się na co dzień nastolatkowie. Elementem spajającym ekspozycję jest prezentacja plakatów Jakuba Zasady.

W Sosnowieckim Centrum Sztuki można oglądać nową wystawę „Mamo, Tato To Ja. Świat nastolatka”. To próba przybliżenia perspektywy skomplikowanego świata nastolatków, uznawanych za najbardziej niezrozumiałą grupę społeczną.

Doświadczenie nastolatków

Do udziału w projekcie zaproszonych zostało kilka nastoletnich osób, które podzieliły się własnymi refleksjami na temat ich doświadczeń związanych z funkcjonowaniem w środowisku rodzinnym, w szkole i pośród rówieśników. Ideą ekspozycji jest nakreślenie charakterystyki funkcjonowania nastolatków, a zwłaszcza, wynikających z cyklu rozwojowego, problemów, z którymi się borykają.

Plakaty Jakuba Zasady

Wystawa uzupełniona została aneksem prezentującym wyniki badań dotyczących kondycji psychicznej nastolatków, przeprowadzonych wśród młodzieży wiosną 2023 roku, z inicjatywy Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowiec. Elementem spajającym ekspozycję jest prezentacja plakatów autorstwa Jakuba Zasady -  znanego plakacisty młodego pokolenia, autora plakatów społecznych, muzycznych, filmowych, a także współzałożyciela grupy filmowej Hafciarka, działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu.

Otwarcie wystawy już 15 września w godz. 17 - 19 w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki (ul. Zamkowa 2). Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 17 grudnia. Można ją oglądać w godz. 8-19 od poniedziałku do piątku, w godz. 15-19 w weekendy. Bilet wstępu na wystawy w całym obiekcie: 12 zł – normalny, 6 zł – ulgowy. Informację o ekspozycji znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia