Spacer pełen niespodzianek, zabawy i teatru

poniedziałek 18 września 2023
  • Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych  (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum)
    Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum)
Kiedy: 
  • sobota 30 września 2023
Gdzie: Katowice
Przed Wami ekscytująca wycieczka, podczas której zobaczycie, że teatr niejedno ma imię. Na spacer dzieciaki mogą zabrać babcię lub dziadka, rodziców, starsze rodzeństwo. Zobaczycie, że teatr nie jedno ma imię.

W ostatnią sobotę września w ramach akcji „Weekend seniora z kulturą" odbędzie się „Spacerownik dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych". Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo itp.), szczególnie z babciami i dziadkami.

Rodzinna wędrówka pełna przygód

Spacerownik to nietypowy, pełen niespodzianek i twórczych zabaw spacer po kilku teatralnych miejscach Katowic. Uczestnicy zobaczą, jak teatr może zadziwiać animacją lalek, interpretacją słowa, ekspresją ruchu, bogactwem dźwięków i znaków plastycznych. Być może podczas spaceru uda się odnaleźć nieznane rodzinne marzenia i wybrać teatralną formę, w której zaczną się spełniać. Spacer poprowadzi Anna Nowak. Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego organizatorzy proszą o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko powyżej 6. roku życia wraz z dorosłym).

Spacer odbędzie się 30 września. Rozpocznie się o godz. 15.30 przy wejściu głównym do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum" w Katowicach (ul. św. Jana 10). Wycieczka potrwa około 90 min. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc tel. 322537779 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15). W przypadku dużego zainteresowania ofertą, pierwszeństwo będą miały pary/grupy, w których będzie minimum jedna osoba w wieku powyżej 60 lat. Informację znajdziecie na stronie Ateneum lub stronie wydarzenia na Fb.

Inne ciekawe wydarzenia z Katowic znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia