Poszukaj dźwięków i brzmień w Muzeum Śląskim

środa 20 września 2023
  • Warsztaty realizowane są w ramach programu „Barwy wspólne” przez Narodowe Centrum Kultury (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie)
    Warsztaty realizowane są w ramach programu „Barwy wspólne” przez Narodowe Centrum Kultury (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 30 września 2023
Gdzie: Katowice
Rodzinne warsztaty muzyczne „Dźwięki wspólne” nawiązują do wystawy „Chopinowi Duda Gracz”. Zajęcia będą pełne ruchu, instrumentów i śpiewu. Poprowadzi je edukatorka z Filharmonii Śląskiej. Udział jest bezpłatny.

„Dźwięki wspólne” to warsztaty muzyczne dla dzieci, realizowane w ramach programu „Barwy wspólne” przez Narodowe Centrum Kultury. W trakcie zajęć uczestnicy będą szukać najróżniejszych dźwięków i brzmień, które są nam bliskie, które otaczają nas na co dzień. Dzieci sięgną nie tylko do polskiej muzyki narodowej, ale doświadczą i na nowo odkryją, że nasze mowa, głos i język są tym, co kształtuje naszą tożsamość. Dźwiękowe elementy wykorzystają we wspólnych muzycznych aktywnościach – ruchowych, instrumentalnych, a także wokalnych. Program warsztatów nawiązuje do wystawy w Muzeum Śląskim - „Chopinowi Duda Gracz”. Prowadzącą zajęcia będzie Barbara Badura - edukatorka Filharmonii Śląskiej.

Warsztaty odbędą się 30 września o godz. 11.30 (zbiórka przy kasach) w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wrzesień to czas wyboru zajęć dodatkowych dla dzieci. Wśród naszych propozycji znajdziecie: zajęcia aktorskie, pływania, kulinarne, a także jazdy na rolkach i treningi MTB. Do szkoły przydatne będą kursy szybkiego czytania i zapamiętywania, a ciekawość świata rozbudzą zajęcia... na uniwersytecie.

Kulinarne, naukowe, sportowe... lista ciekawych zajęć dodatkowych w woj. śląskim