Dni Otwarte Zajezdni Tramwajowej z teatrzykiem iluzji i rycerzami

czwartek 21 września 2023
  • W zajezdni będzie można uczestniczyć w pokazie przejazdu tramwaju przez myjnię (fot. archiwum zdjęć FB Tramwaje Śląskie)
    W zajezdni będzie można uczestniczyć w pokazie przejazdu tramwaju przez myjnię (fot. archiwum zdjęć FB Tramwaje Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2023
Gdzie: Będzin
Zwiedzanie zajezdni, symulator kabiny motorniczego, przejazd tramwajem przez myjnię, wystawa taboru – mali i duzi fani tramwajów będą zachwyceni. Atrakcji będzie również sporo na rodzinnym festynie. Sprawdźcie co przygotowano.

Tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności Tramwaje Śląskie S.A. organizują Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej. W tym roku będzie można zwiedzić zajezdnię Rejonu nr 1 w Będzinie.

Co się kryje pod tramwajem?

Prada tramwajów wyruszy o godz. 9.15. Odbędzie się na trasie z Katowic od przystanku Zawodzie Centrum Przesiadkowe do zajezdni w Będzinie. Na miejscu będzie można zobaczyć wystawę taboru tramwajowego i technicznego, pokaz podnoszenia wagonu (co 60 min. w godz. 13-17), ekspozycję symulatora kabiny motorniczego, wystawę historii tramwajów, wkolejanie wagonu, a nawet przejazd przez myjnię.

Festyn z atrakcjami dla dzieci

Dodatkowo odbędzie się rodzinny festyn. W programie znalazły się: pokazy sztuk walk, koncerty, warsztaty tańca dawnego, rycerskie pojedynki, teatrzyk iluzji, animacje dla dzieci, pokaz ratownictwa technicznego straży pożarnej, tresury psów policyjnych, strzelnica laserowa, wystawa wozów tramwajowych z klocków LEGO, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie małego co nieco do jedzenia.

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie (ul. Piastowska 29 ) odbędzie się 23 września w godz. 10 – 18. Uruchomione zostaną linie specjalne dowożące zwiedzających do Zajezdni. Informację znajdziecie na stronie Tramwajów Śląskich.

Kategoria: Wydarzenia