Piknik urodzinowy w śląskim zoo

piątek 22 września 2023
  • Piknik to okazja do zobaczenia nowego pawilonu lasu deszczowego Ameryki Południowej (fot. mat. organizatora)
    Piknik to okazja do zobaczenia nowego pawilonu lasu deszczowego Ameryki Południowej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 7 października 2023 - niedziela 8 października 2023
Gdzie: Chorzów
Śląski Ogród Zoologiczny obchodzi w tym roku 65-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano dla odwiedzających niespodzianki. Będą zniżki na bilety, nowy pawilon do zwiedzania oraz urodzinowy piknik, na którym będzie również Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus.

Akademia Górnośląska i działający w jej ramach Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus współpracują ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym w Chorzowie, którego jubileusz 65-lecia istnienia obchodzony będzie 7-8 października.

Urodzinowe zniżki i nowy pawilon

Z okazji swojego jubileuszu chorzowskie zoo przygotowało na te dni promocyjne ceny biletów. Za bilet normalny zapłacimy tylko 13 zł, na ulgowy 7,50, a rodzinny – 32,50 zł. Będzie można je zakupić na miejscu, w kasie ogrodu. Sobota (7 października) będzie pierwszym dniem, w którym odwiedzić będzie można nowy pawilon lasu deszczowego Ameryki Południowej. Pawilon będzie dostępny w ramach biletu wstępu. Z kolei w niedzielę (8 października) na dużej łące przy słoniarni odbędzie się urodzinowy piknik z atrakcjami.

Gaudeamus i sowa na pikniku

Swoją obecność na pikniku zapowiedział m.in. Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus. W tym dniu nastąpi uroczyste przywieszenie tabliczki z nowo ustanowionym wzorem graficznym uczelni – sową. Tabliczka będzie się znajdowała oczywiście przy klatce z prawdziwą sową – podopieczną uniwersytetu dziecięcego. Na miejscu będzie można się dowiedzieć, jakie tematy spotkań przewidziano w roku akademickim 2023-2024, porozmawiać z wykładowcami i zapisać pociechę na zajęcia. Więcej o tym przeczytacie na stronie uczelni oraz w naszym artykule.

Piknik urodzinowy odbędzie się 8 października w godz. 11-17 na łące przy słoniarni. W weekend urodzinowy 7-8 października zoo będzie czynne w godz. 9-18. Więcej informacji o wydarzeniu przeczytacie na stronie zoo

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wrzesień to czas wyboru zajęć dodatkowych dla dzieci. Wśród naszych propozycji znajdziecie: zajęcia aktorskie, pływania, kulinarne, a także jazdy na rolkach i treningi MTB. Do szkoły przydatne będą kursy szybkiego czytania i zapamiętywania, a ciekawość świata rozbudzą zajęcia... na uniwersytecie.

Kulinarne, naukowe, sportowe... lista ciekawych zajęć dodatkowych w woj. śląskim