Sztuka drogą do radości

środa 27 września 2023
  • Na wystawie zobaczyć też można wydruki dokumentacji fotograficznej z miejskich akcji grupy Future Artist (fot. mat. organizatora)
    Na wystawie zobaczyć też można wydruki dokumentacji fotograficznej z miejskich akcji grupy Future Artist (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • piątek 22 września 2023 - niedziela 22 października 2023
Gdzie: Katowice
W Galerii Ściana Sztuki Dziecka możecie oglądać nową wystawę - „Wspólnotowe metafory”. Znajdziecie na niej wielkoformatowe prace nawiązujące do działalności Pomarańczowej Alternatywy, a także barwny zwierzyniec i fruwające ważki.

Wystawa prezentuje wielkoformatowe prace nawiązujące do działalności Pomarańczowej Alternatywy – „antykomunistycznego ruchu happeningowego z korzeniami we Wrocławiu, ale działającego w kilku miastach Polski w latach 80. XX wieku wykonane wraz z grupą dzieci przez Waldemara Rudyka. Na wystawie zobaczyć też można wydruki dokumentacji fotograficznej z miejskich akcji grupy Future Artist pokazujące, że sztuka może być i często jest skuteczną drogą prowadzącą do osobistej i grupowej radości. Prócz tego postaci zwierząt stworzone wraz z grupą przez Irenę Imanska i Joanną Skodzień. Na prezentowanych obrazach wśród informelowych kształtów pojawia się wesoły i barwny zwierzyniec i fruwające ważki.

Wystawę możecie oglądać do 22 października w Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek (Plac Sejmu Śląskiego 2) w Katowicach. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Edukacja kulturalna" realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Kategoria: Wydarzenia