Przewrotna i ciekawa „Mama bohatera” na deskach Teatru Gry i Ludzie

środa 27 września 2023
  • Spektakl będzie można zobaczyć 1 października w Teatrze Gry i Ludzie (fot. mat. organizatora)
    Spektakl będzie można zobaczyć 1 października w Teatrze Gry i Ludzie (fot. mat. organizatora)
  • To opowieść o relacjach dziecko-rodzic (fot. mat. organizatora)
    To opowieść o relacjach dziecko-rodzic (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 1 października 2023
Gdzie: Katowice
To opowieść o relacji dziecka z rodzicem - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością, a niezależnością. Razem z Teatrem Gry i Ludzie wyruszycie w podróż pełną przygód i zobaczycie co się skrywa za spódnicą mamy.

Spektakl „Mama bohatera" realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

Spódnica mamy skrywająca różne światy

Głównym elementem przedstawienia jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. Spódnica będzie przechodzić kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji.

Fascynująca przygoda

Bohater wraz ze swoją mamą wyrusza w podróż, by pokonać tajemniczego Czarnego Kawalera. Dzięki wytrwałości i małej pomocy swojej towarzyszki udaje mu się stawić czoła niebezpieczeństwom i przemóc swoje lęki. Czy uda mu się pokonać Czarnego Kawalera?

Przekonajcie się sami wybierając się na spektakl „Mama bohatera” 1 października o godz. 15 w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach (ul. Gliwicka 120). Czas trwania przedstawienia to około 45 minut. Spektakl dla dzieci od lat 4. Bilety w cenie 29 zł można zakupić online. Możliwość rezerwacji poprzez maila – rezerwacja@gryiludzie.pl, telefonicznie – 501 395 069 (również sms).

Kategoria: Wydarzenia