Przekonaj się, że nauka nie ma granic podczas Nocy Naukowców

czwartek 28 września 2023
 • Dzieci i dorośli mogą poznać wiele ciekawostek ze świata nauki (fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej)
  Dzieci i dorośli mogą poznać wiele ciekawostek ze świata nauki (fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej)
 • W tym roku przygotowano ponad 170 aktywności (fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej)
  W tym roku przygotowano ponad 170 aktywności (fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej)
 • Uczestnicy mogą założyć swoje konto i „Skomponować Własną Noc” (fot. mat. Politechnika Śląska)
  Uczestnicy mogą założyć swoje konto i „Skomponować Własną Noc” (fot. mat. Politechnika Śląska)
Kiedy: 
 • sobota 7 października 2023
Ciekawostki, pokazy, eksperymenty, spotkania z naukowcami, zabawa – zbliża się Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. W tym roku przygotowano ponad 170 aktywności poświęconych 20 różnym dyscyplinom nauki.

To już 18. edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Wydarzenie to doskonała okazja do poznania tajnik pracy naukowców, zobaczenia, co kryje się w laboratoriach uczelni i przeżycia niesamowitej przygody. Tegoroczna Noc odbywa się pod hasłem „Nauka bez granic”, a organizatorzy przekonują: nauka powinna być dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, pochodzenia czy zdrowia.

Ponad 170 wydarzeń

Pokazy, warsztaty, wykłady i konkursy odbędą się w kampusach uczelni: w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. Większość aktywności zgromadzone będzie w jednym miejscu, w budynkach Centrum Nowych Technologii i Centrum Edukacyjno-Kongresowym w Gliwicach. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób naukowcy badają zmiany klimatu, jak uczyć się chemii we własnej kuchni czy też co to jest beton i jak się go robi. Dla najmłodszych będzie Strefa Bajtla z grami planszowymi, zabawą, puzzlami oraz teatrzykiem.

Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się 7 października w godz. 15- 22. Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział należy uzyskać bezpłatną wejściówkę, którą można pobrać na stronie Nocy Naukowców. Program dostępny jest na stronie www.nocnaukowcow.com.pl. Uczestnicy mogą założyć swoje konto i „Skomponować Własną Noc”. Darmowa wejściówka nie uprawnia do udziału w warsztatach, które wymagają odrębnej rejestracji.

Kategoria: Wydarzenia