„Mamut w PIGułce” - spotkanie edukacyjne dla dzieci w Muzeum Saturn

piątek 29 września 2023
  • Jedną z niespodzianek będzie możliwość obejrzenia prawdziwego ciosu mamuta włochatego (fot. mat. pixabay)
    Jedną z niespodzianek będzie możliwość obejrzenia prawdziwego ciosu mamuta włochatego (fot. mat. pixabay)
  • Spotkanie edukacyjne skierowane jest do dzieci w wieku od 10 lat (fot. mat. organizatora)
    Spotkanie edukacyjne skierowane jest do dzieci w wieku od 10 lat (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 6 października 2023
Gdzie: Czeladź
Te wielkie ssaki poznacie na zajęciach ze specem od prehistorii. Porozmawiacie o ich wyglądzie, trybie życia czy odkryciach ich szczątków na terenie Polski. Zobaczycie również prawdziwy cios mamuta włochatego.

Spotkanie edukacyjne „Mamut w PIGułce” w Muzeum Saturn skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 lat. Poprowadzi je pracownik Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB w Sosnowcu – mgr Paweł Woźniak.

Tajemnice ogromnych ssaków

Prowadzący wprowadzi uczestników w tajniki wiedzy na temat wymarłych pod koniec ostatniej epoki lodowej, u schyłku plejstocenu ssaków. Wygląd, tryb życia czy odkrycia szczątków mamutów znajdowanych na terenach Polski to kilka z wielu licznych informacji, które zostaną zaprezentowane podczas piątkowego popołudnia. Przygotowano również konkursy i niespodzianki. Z pewnością jedną z najciekawszych będzie możliwość obejrzenia prawdziwego ciosu mamuta włochatego Mammuthus primigenius będącego eksponatem Muzeum.

„Mamut w PIGułce” już 6 października o godz. 17 w Muzeum Saturn w Czeladzi (ul. Dehnelów 10). Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie Muzeum lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia