Zobacz spektakl „Dzieci z Bullerbyn” podczas festiwalu Becek Czyta

wtorek 3 października 2023
  • Teatr Mały w Tychach zaprosił na scenę nie tylko zawodowych aktorów, ale również młodych adeptów sztuk scenicznych (fot. mat. organizatora)
    Teatr Mały w Tychach zaprosił na scenę nie tylko zawodowych aktorów, ale również młodych adeptów sztuk scenicznych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 15 października 2023
Gdzie: Bytom
Historie małych mieszkańców ze znakomitej powieści Astrid Lindgren możecie zobaczyć na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Przeniesiecie się do świata zabawy i wyobraźni, gdzie każdy choć na chwilę, bez względu na wiek poczuje się jak dziecko.

Zbliża się „Becek Czyta. Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży". W programie spotkania z autorami książek dla dzieci, warsztaty, gra terenowa i wiele innych atrakcji związanych z czytelnictwem. Jedną z nich jest spektakl „Dzieci z Bullerbyn” Teatru Małego w Tychach.

Inscenizacja kultowej książki

Spektakl jest ukłonem w stronę dziecięcej wyobraźni i świata zabawy. Teatr Mały w Tychach zaprosił na scenę nie tylko doświadczonych, zawodowych aktorów (Iwona Loranc, Anna Buczkowska i Andrzej Warcaba), ale również młodych adeptów sztuk scenicznych, którzy wygrali casting, a następnie uczestniczyli w intensywnych warsztatach prowadzonych przez edukatorkę teatralną i reżyserkę – Annę Białoń. Dzięki wyjątkowej obsadzie oraz piosenkom napisanym specjalnie na potrzeby Teatru przez Joannę Piwowar Antosiewicz, widzowie będą mieli okazję przenieść się w świat radosnego dzieciństwa, gdzie cieszy każdy, nawet najmniejszy upominek losu, a niewinne żarty i pomysłowe zabawy, powodują uśmiech na twarzy każdego z uczestników tego wyjątkowego spotkania.

Spektakl będzie można zobaczyć 15 października o godz. 16 w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1) w Bytomiu. Bilety w cenie od 20 do 30 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia