Cymesowy październik, czyli warsztaty cukiernicze w Drejdel klubie

poniedziałek 9 października 2023
  • Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-12 lat (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-12 lat (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 15 października 2023
Gdzie: Gliwice
O frykasach, cymesach, delicjach, przyprawach i różnych zdrowych pysznościach dzieci dowiedzą się podczas warsztatów cukierniczych w Drejdel klubie. Będzie kreatywnie, pysznie i ciekawie.

Drejdel to bączek, zabawka, którą dzieci bawią się podczas żydowskiego święta Chanuka. Zasadą gry jest pomnażanie słodkości – czekoladowych monet, które na końcu się zjada. Jak gra się w drejdla dzieciaki przekonają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-12 lat.

Dzień pełen zdrowych słodkości

Reguły Drejdel klubu są proste – wystarczy przyjść i aktywnie uczestniczyć w warsztatach. Zajęcia 15 października poprowadzi Julia Krzyśków – edukatorka i artystka. Dzieci porozmawiają o frykasach, cymesach, delicjach, przyprawach i różnych zdrowych pysznościach. Razem z prowadzącą będą je wyrabiać, obrabiać i kosztować.

„Cymesowy październik. Warsztaty cukiernicze; o przyprawach i słodkościach” odbędą się w niedzielę 15 października o godz. 12 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14) w Gliwicach. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl lub tel. 605362594. Informację znajdziecie na stronie Muzeum w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia