Śląska premiera „Miało Cię nie być” i spotkanie z Borysem Szycem

czwartek 12 października 2023
  •  Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami m.in. Borysem Szycem, Sonią Szyc (fot. mat. organizatora)
    Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami m.in. Borysem Szycem, Sonią Szyc (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 24 października 2023
Gdzie: Katowice
Tym razem propozycja dla rodziców. W katowickim Kinie Kosmos odbędzie się śląska premiera filmu „Miało Cię nie być” i spotkanie z twórcami: aktorami Borysem Szycem i Sonią Szyc oraz reżyserem Kubą Michalczukiem i producentem Kubą Kosmą.

Film „Miało Cię nie być” to kolejna głośna koprodukcja Instytucji Filmowej Silesia Film dofinansowana ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego, który w tym roku świętuje 15-lecie swojej działalności. To również pierwsza wspólna filmowa podróż Soni Szyc i Borysa Szyca oraz drugi, po „Teściach”, pełnometrażowy projekt Kuby Michalczuka.

Ciepła, poruszająca i pełna humoru opowieść

Film to historia o 17-letniej dziewczynie, która, konfrontując się z trudnym życiowym tematem, wkracza do świata ojca , z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. To zderzenie dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat daje nadzieję na porozumienie, poznanie się na nowo i odbudowanie relacji. Film był realizowany na Śląsku oraz w Warszawie. W rolach głównych występują Borys Szyc i debiutująca na dużym ekranie Sonia Szyc, która za rolę córki otrzymała nagrodę  „Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego  „Off Camera". Ponadto w filmie wystąpili: Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Tomek Czechowski, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna, czy Jan Peszek.

Film wejdzie do kin w całej Polsce 27 października, a już 24 października o godz. 19 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach śląska premiera. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami: Borysem Szycem, Sonią Szyc oraz reżyserem Kubą Michalczukiem i producentem Kubą Kosmą. Bilety w cenie 30 zł można zakupić online lub w kasie Kina Kosmos.

Inne wydarzenia z Katowic znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia