Gra terenowa z południcą, fajermanem i meluzyną

wtorek 24 października 2023
  • Podczas gry terenowej będzie można zdobyć wiedzę o wybranych stworzeniach (fot. mat. organizatora)
    Podczas gry terenowej będzie można zdobyć wiedzę o wybranych stworzeniach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 28 października 2023
Gdzie: Bytom
Jesień to czas grubych swetrów, herbaty z cytryną, długich wieczorów i wzmożonej aktywności wszelkiego rodzaju stworów nie z tej Ziemi. Opowieści o upiorach, które przyprawiały o gęsią skórkę naszych przodków poznacie podczas „Halloween po śląsku”.

Na wystawie etnograficznej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu można będzie spotkać osoby, które chętnie opowiedzą o swoich spotkaniach z różnej maści przedziwnymi i tajemniczymi stworzeniami, żyjącymi wokół nas i zdobyć informacje konieczne do stawienia im czoła.

Zwiedzanie z dreszczykiem

Kim była południca, fajerman, meluzyna czy mamuna, i co mówiły nam o świecie? Czy na pewno zniknęły? Tego wszystkiego uczestnicy dowiedzą się podczas zajęć, które przybiorą formę terenowej gry wystawowej. W sposób aktywny będzie można zdobyć wiedzę o wybranych stworzeniach, wypełniając listy gończe, a następnie tworząc portret pamięciowy każdego z nich. Podczas zabawy gracze przekonają się, dlaczego tak bardzo lubimy się bać oraz czego bali się nasi przodkowie na Śląsku.

„Halloween po śląsku” odbędzie się 28 października o godz. 12.30 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (zbiórka przed kasą główną, pl. Jana III Sobieskiego 2). Wstęp 14 zł. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji: 32 281 82 94, w. 127.

Kategoria: Wydarzenia