Komiksowe święto pełne niespodzianek

czwartek 26 października 2023
  • To już 2. edycja komiksowego święta w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
    To już 2. edycja komiksowego święta w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 27 października 2023 - niedziela 29 października 2023
Gdzie: Gliwice
Obowiązkowe wydarzenie dla fanów komiksu! GIK czyli Górnośląska Impreza Komiksowa to spotkania autorskie, giełda komiksu, warsztaty, strefa autografu i wile innych atrakcji. Wstęp bezpłatny.

To już 2. edycja komiksowego święta w Gliwicach. GIK to przede wszystkim miejsce spotkań fanów historii obrazkowych, twórców i wydawców – dużych, wydających co roku wiele tytułów, ale i małych, niezależnych, którzy samodzielnie wydają swoje komiksy.

Noc w towarzystwie bogów północy

Impreza rozpocznie się w wykładem o mieście w komiksie dr Matyldy Sęk-Iwanek. Następnie wikińska grupa rekonstrukcyjna Utgard Gliwice i autor powieści „Mity nordyckie” Mateusz K. Sawczyn zaproszą do świata mieszkańców Skandynawii wczesnego średniowiecza. Na scenie będzie można zobaczyć niecne postępki Lokiego i furię Thora, a także porozmawiać z pasjonatami fantastycznych opowieści.

Giełda komiksowa, spotkania autorskie i rodzinne warsztaty

W sobotę odbędzie się giełda komiksowa, na których znajdą się stoiska dużych i małych wydawnictw. Tego dnia fani będą mogli spotkać się z twórcami komiksów m.in. Wojciechem Stefańcem i Krzysztofem Nowakiem. Nie zabraknie licznych warsztatów dla dzieci, rodzin i dla dorosłych. GIK zakończy się w niedzielę wernisażem prac scenarzysty, rysownika komiksów, grafika i malarza Krzysztofa „Prosiaka” Owedyka.

Górnośląska Impreza Komiksowa odbędzie się w dniach 27 października od godz. 19 i 28 października w godz. 10-19 w CKS „Mrowisko” w Gliwicach (ul. Pszczyńska 85). Wernisaż odbędzie się 29 października o godz. 16.30 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4-5). Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Centrum Kultury Victoria lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia