Święto Niepodległości z Julią Żugaj i zespołem Feel

poniedziałek 30 października 2023
  • Fanom militariów spodoba się wystawa Muzeum Techniki Wojskowej z Zabrza (fot. mat. archiwum zdjęć FB Stadion Śląski)
    Fanom militariów spodoba się wystawa Muzeum Techniki Wojskowej z Zabrza (fot. mat. archiwum zdjęć FB Stadion Śląski)
Kiedy: 
  • sobota 11 listopada 2023
Gdzie: Chorzów
Mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych znajdziecie podczas Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim. Ponadto: wspólne odśpiewanie hymnu, koncerty, przelot samolotów wojskowych oraz wystawa militariów.

Jak co roku 11 listopada na Stadionie Śląskim nie zabraknie atrakcji. O godz. 13 uczestnicy wspólnie odśpiewają Hymn Polski przy akompaniamencie orkiestry. Fanom militariów spodoba się wystawa Muzeum Techniki Wojskowej z Zabrza, na której będzie można zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe. Pojawią się również służby mundurowe, które zaprezentują swoje wyposażenie. Całość dopełni przelot samolotów wojskowych.

Strefa atrakcji dla dzieci

Dzieci w specjalnej strefie atrakcji będą mogły pomalować swoje twarze, bawić się na dmuchańcach, skorzystać z samochodzików, euro bungee i mobilnego parku linowego. Każdy mały uczestnik wydarzenia otrzyma biało–czerwoną flagę. Nie zabraknie też strefy wirtualnej rzeczywistości oraz strzelnicy laserowej.

Muzyczna zabawa

Impreza na Stadionie Śląskim to również koncerty i występy artystyczne. Na scenie pojawi się m.in. Orkiestra Polskiej Grupy Górniczej, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, a zwieńczeniem wydarzenia będzie występ Julii Żugaj (godz. 15,15) i zespołu Feel (16.30). Uczestnicy obchodów zobaczą również pokaz akrobacyjny oraz mażoretki.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości już 11 listopada na Stadionie Śląskim w Chrzowie. Bramy dla uczestników otworzą się o godz. 12, wejście będzie możliwe bramami 3, 4 i 5. Zakończenie imprezy o godz. 17.30. Tego dnia zarówno wstęp, jak i wszelkie atrakcje będą darmowe. Dokładny program znajdziecie na stronie Stadionu

Kategoria: Wydarzenia