Prawdziwy hit wśród warsztatów - „Kamuflaż na dinozaura”!

czwartek 2 listopada 2023
  • W trakcie warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają czapeczki dinozaurów (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
    W trakcie warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają czapeczki dinozaurów (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
  • Dzieci zwiedzą wystawę „Życie zaklęte w kamieniu. Od bakterii do dinozaurów” (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
    Dzieci zwiedzą wystawę „Życie zaklęte w kamieniu. Od bakterii do dinozaurów” (fot. mat. Muzeum Górnośląskie)
Kiedy: 
  • sobota 4 listopada 2023
Gdzie: Bytom
Dzięki zajęciom najmłodsi dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o dinozaurach i zobaczą skamieniałe kości prehistorycznych istot. Przeobrażą się również w niemal prawdziwego dinozaura oraz śmiało wkroczą w świat sprzed milionów lat.

W trakcie warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają własne czapeczki, które zmienią ich nie do poznania w prehistoryczne jaszczury. W takiej stylizacji udadzą się z muzealnymi edukatorami na wystawę „Życie zaklęte w kamieniu. Od bakterii do dinozaurów”, gdzie wspólnie zobaczą m.in. model czaszki tarbozaura, sajchani i pachycefalozaurów, kości smoka wawelskiego czy zęby spinozaura i tyranozaura. Z pewnością spodobają im się również wielkoformatowe wizualizacje tych dinozaurów ukazanych w naturalnym dla nich środowisku.

Warsztaty dla dzieci „Kamuflaż dla dinozaura” odbędą się 4 listopada o godz. 12.30 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Zbiórka przed kasą główną Muzeum (pl. Jana III Sobieskiego 2). Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji pod numerem telefonu: 32 281 82 94, w. 127. Wstęp w cenie 14 zł. Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowych zajęć dla grup zorganizowanych. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie w Dziale Edukacji.

Kategoria: Wydarzenia