Kosmiczne atrakcje, bajki robotów i wspinaczka do gwiazd

wtorek 7 listopada 2023
  • Na dzieci będzie czekać szereg kosmicznych atrakcji (fot. mat. organizatora)
    Na dzieci będzie czekać szereg kosmicznych atrakcji (fot. mat. organizatora)
  • Wydarzenie zorganizowane jest z okazji Roku Mikołaja Kopernika (fot. mat. organizatora)
    Wydarzenie zorganizowane jest z okazji Roku Mikołaja Kopernika (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 12 listopada 2023
Gdzie: Gliwice
„Wstrzymali Słońce, ruszyli Ziemię. Centrum Otwartej Edukacji” to fantastyczne wydarzenie dla dzieci i ich rodziców. W programie: spektakle, naukowe warsztaty i nieco sztuki. Wstęp jest bezpłatny.

Na pomysł, by zagospodarować aktywnie dzień najmłodszym w niedzielę 12 listopada wpadli Fundacja W to mi graj, Teatr Lufcik na Korbkę oraz PreZero Arena Gliwice. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji Roku Mikołaja Kopernika, ale nie będzie skupiać się tylko na sferach niebieskich.

Żonglowanie planetami, miniplanetarium i teatr

Na dzieci będzie czekać szereg atrakcji, pokazów, quizów i zajęć edukacyjnych, animacyjnych i kulturalnych. Wśród nich: spektakl Teatru Lufcik na Korbkę, animacje Wtomigrajki, żonglowanie planetami, bajki robotów, spotkanie z panią doktor od wodnych stworów, gra edu-haha-cyjna, wspinaczka do gwiazd, warsztaty oraz miniplanetarium. Dzieciaki będą mogły również spotkać naukowców z Politechniki Ślaskiej.

Wydarzenie „Wstrzymali Słońce, ruszyli Ziemię. Centrum Otwartej Edukacji" odbędzie się 12 listopada w godz. 9-16 w PreZero Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Wstęp dla wszystkich dzieci wraz z opiekunami jest bezpłatny. Na ściankę wspinaczkową i planetarium obowiązują zapisy. Link do nich znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu województwa śląskiego i jest realizowane przez Fundację W to mi graj.

Kategoria: Wydarzenia