Odwiedź Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

czwartek 9 listopada 2023
  • Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć czym skutkują niebezpieczne zachowania (fot. mat. prasowe Miasto Chorzów)
    Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć czym skutkują niebezpieczne zachowania (fot. mat. prasowe Miasto Chorzów)
Kiedy: 
  • sobota 18 listopada 2023 - niedziela 19 listopada 2023
Gdzie: Chorzów
Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Możecie go zwiedzić podczas Dni Otwartych. Ekspozycje w realistyczny sposób prezentują skutki pożarów, wypadków i katastrof. Przekonacie się jak im zapobiegać.

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej działa przy przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju.
Centrum jest podzielone na sektory tematyczne i w realistyczny sposób prezentuje skutki pożarów, wypadków komunikacyjnych i katastrof budowlanych. Miejsce warto odwiedzić, aby uświadomić sobie możliwe skutki zdarzeń i zaniedbań, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak można im zapobiegać i jak je zwalczać.

Dni Otwarte Centrum Edukacji Przeciwpożarowej odbędą się 18 i 19 listopada w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (ul. Katowicka 123) w Chorzowie. Zwiedzanie będzie odbywać się w grupach, o pełnych godzinach między 9 a 13. Wstęp wolny, konieczne zapisy mailem: zwiedzanie@chorzow.eu lub telefonicznie: 32 416 500 w. 325 (w godzinach pracy Urzędu).

Kategoria: Wydarzenia