Świętowanie urodzin „Królestwa Żelaza” z Przetopkiem

wtorek 14 listopada 2023
  • Podczas urodzin dzieci zobaczą spektakl Lufcika na Korbkę (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie)
    Podczas urodzin dzieci zobaczą spektakl Lufcika na Korbkę (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie)
Kiedy: 
  • wtorek 21 listopada 2023 - niedziela 26 listopada 2023
Gdzie: Chorzów
Z okazji 2. urodzin Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, przygotowano ponad 30 wydarzeń. Wśród nich atrakcje dla rodzin z dziećmi. Zajrzycie w miejsca na co dzień niedostępne, zobaczycie familijny spektakl Lufcika na Korbkę czy też wykujecie sobie pamiątkę.

Urodziny Muzeum Hutnictwa w Chorzowie to mnóstwo atrakcji zarówno dla pasjonatów hutnictwa, jak i dla rodzin z dziećmi. W programie bezpłatne wycieczki do miejsc na co dzień niedostępnych – swoje drzwi dla odwiedzających otworzą działające zakłady przemysłowe w Chorzowie, Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach. Najmłodszym spodoba się premiera spektaklu „Ale ogień! Przetopek i tajemnica Królestwa Żelaza” Lufcika na Korbkę (25 listopada godz. 12 i 15), a także rodzinne warsztaty „Wykuj to z siebie” lub „Dej pozór na szychcie”. W niedzielę – 26 listopada będzie można zwiedzić muzeum „Ale gryfnie” (godz. 13 i 15) z animatorem, który użyje śląskiej godki lub zobaczyć wystawę czasową „Sztuka wobec przemysłu. Z kolekcji Muzeum Hutnictwa”.

Atrakcje urodzinowe będą dostępne od 21 do 26 listopada. Na wybrane wydarzenia, warsztaty konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, prowadzona pod numerem telefonu: 32 704 96 31. Większość wydarzeń jest bezpłatna. Zwiedzanie dla rodzin z dziećmi „Ale gryfnie” w cenie biletu na wystawę stałą „Królestwo Żelaza”: 17 zł – normalny, 12 zł – ulgowy, dzieci do lat 7 nieodpłatnie. Dokładny program urodzin dostępny jest na stronie Muzeum.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie znajdziecie przy ul. Metalowców 4a w Chorzowie.

Kategoria: Wydarzenia