Jesienna giełda minerałów

środa 15 listopada 2023
  • Na stoiskach znajdą się kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości (fot. archiwum zdjęć FB Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ w Katowicach)
    Na stoiskach znajdą się kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości (fot. archiwum zdjęć FB Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ w Katowicach)
Kiedy: 
  • sobota 18 listopada 2023 - niedziela 19 listopada 2023
Gdzie: Sosnowiec
Na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego będzie można podziwiać minerały, skały, meteoryty i skamieniałości z całego świata. Nie zabraknie pięknej biżuterii i wykładów popularnonaukowych.

„Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości” odbędzie się już po raz 66. Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy, sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii.

Fascynujący świat minerałów

Na giełdzie można będzie zobaczyć, jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali oraz kamienie szlachetne. Odwiedzający przekonają się, że dzięki skamieniałościom można poznać historię rozwoju życia na Ziemia, a dzięki meteorytom dowidzieć się jaki jest skład mineralny innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym. W świat mineralogii i paleontologii wprowadzą naukowcy z Uniwersytetu podczas bezpłatnych wykładów.

Kamienie szlachetne i piękna biżuteria

Na stoiskach znajdą się kolekcje polskich minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują także minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Będzie można nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane cudeńka.

Giełda odbędzie się 18 i 19 listopada w godz. 10-17 na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60). Bilety są w cenie 7 zł – ulgowy, 10 zł – normalny. Sesja z popularnonaukowymi wykładami odbędzie się 18 listopada o godz. 17 na Auli Międzywydziałowej – wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia