Zaskakująca i pełna ekspresji wystawa dla dzieci i dorosłych

czwartek 16 listopada 2023
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 11 listopada 2023 - środa 29 listopada 2023
Gdzie: Katowice
Finałowa wystawa projektu „Future Artist – wspólnota sztuki” to pokaz, który będzie ulegał ewolucji i rewolucji. Cała wystawa będzie dynamicznym, zmieniającym się zestawem prac. Zobaczycie dzieła bardzo zróżnicowane, od abstrakcyjnych rzeźb po realistyczne postacie.

„Wspólnotowe szaleństwa” to zestawienie prac, które powstawały u partnerów projektu „Future Artist – wspólnota sztuki” oraz w Pokoju Sztuki Dziecka. Twórczość uczestników nakierowana była na budowanie siebie, ale także budowanie całej społeczności. Prace powstały podczas rozmaitych aktywności zarówno w zaciszu pracowni, klasy szkolnej, przedszkola czy podczas prac plenerowych. Punktem wyjścia do projektu było poszukiwanie odpowiedzi, jak praktyki wizualne zezwalają na budowanie społeczności uczestników w czasach niepewności, lęku i wojny. Pytania o wspólnotę – międzyludzką i społeczną towarzyszy uczestnikom od samego początku.

Ekspresja, dynamizm i sztuka

Pokaz końcowy pełen ekspresji dzieci i dorosłych będzie prezentował wysiłki wspólne, grupowe i różnorodne. Na wystawie można zobaczyć prace bardzo zróżnicowane: abstrakcyjne rzeźby, realistyczne postacie zwierząt, drzewa i kwiaty szkicowane z natury.

„Wspólnotowe szaleństwa - dynamiczną wystawę finałową projektu Future Artist -wspólnota sztuki” można oglądać od 11 do 29 listopada w Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek (pl. Sejmu Śląskiego 2). Wstęp wolny. Informację o wystawie znajdziecie tutaj.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Kategoria: Wydarzenia